Coaching Zdrowia w DIABETOLOGII 

Coaching to znana na świecie metoda wspierania ludzi w radzeniu sobie ze zmianą, wyznaczaniu ważnych dla własnego rozwoju celów i osiąganiu ich.

Coaching zdrowia w cukrzycy to proces będący rozwojem osobistym z jednoczesnym uwzględnieniem obecności cukrzycy w życiu Coachee (osoba poddająca się coachingowi). Wspiera koncentrację na celach terapeutycznych i ich realizację. Coach osoba odpowiedzialna za proces coachingowy. 

Rozmowa

Rozmowa coachingowa w cukrzycy jest skutecznym narzędziem wspierającym proces terapeutyczny. Już od pierwszej sesji dopracowujemy cele terapeutyczne wyznaczone przez lekarza.  

Pod wpływem coachingu Coachee podejmuje świadome decyzje terapeutyczne. 

Pozbywa się ograniczeń i przekonań wewnętrznych i/lub zewnętrznych, które uniemożliwiają osiąganie celów terapeutycznych. 

Przyjmuje odpowiedzialność za swoje zdrowie. 

Udoskonala dotychczasowe działania, aby przynosiły oczekiwane efekty. 

 

Wyznaczanie celów

Każdy cel terapeutyczny dzielimy na odpowiednie małe lub większe kroki. Osoba z cukrzycą monitoruje je i dokładnie wie, czy zbliża się do realizacji wyznaczonego głównego celu. 

Coachee otrzymuje również wsparcie w zakresie poszukiwania motywacji, wzmacniania pewności siebie i wiary, że opanuje zarządzanie cukrzycą. 

Inspiracja zainicjowana podczas sesji coachingu zdrowia rozwija się podczas kolejnych dni i tygodni. Prowadząc do pozytywnych zdrowych zachowań behawioralnych.

Zmiana

Życie z cukrzycą to sztuka zarządzania i znalezienia miejsca dla niej w swoim życiu. Osoby z cukrzycą, które żyją w zgodzie z cukrzycą dają świadectwo, że jest to możliwe.

Coachee poszerzając świadomosc samego siebie i swoich mozliwości, zasobów, potnecjału odważnie realizuje rekomendowane przez lekarza zalecenia i cele. Rezultaty są już widoczne od pierwszej sesji coachingowej.  

Coaching zdrowia w cukrzycy to proces, który pomaga osiągnąć ten stan. 

Coaching zdrowia w cukrzycy

Zapraszam do dołączenia do Akademii Doskonalenia w Diabetologii.

Jak zapisać się na coaching zdrowia?

01.

Umów się ze mną na rozmowę telefoniczną i napisz SMS o treści „Chcę dołączyć do Akademii Doskonalenia w Diabetologii i umówić się na spotkanie”, Oddzwonię do Ciebie i ustalimy w jakich obszarach potrzebujesz wsparcia i jak możemy współpracować. Ustalimy najbliższy termin, w którym będziemy mogli spotkać się i porozmawiać.

02.

Podczas rozmowy telefonicznej wybierzesz dla siebie optymalną formę coachingu, która najbardziej odpowiada Twoim aktualnym potrzebom. Następnie wejdź na poniższą propozycję współpracy i zapłać.

03.

Po ustaleniu i potwierdzeniu terminu lub terminów  otrzymasz dostęp i zaproszenie do spotkania na platformie drogą email. Spotkania odbywają się najczęściej w formie online.

Coaching zdrowia dla osób z cukrzycą

Wybierz proces coachingu, który idealnie do Ciebie pasuje.

1 sesja

 

350 pln

90 minut + rozmowa konsultacyjna 15 min

N

Jeśli potrzebujesz wsparcia przy realizacji pojedynczego celu terapeutycznego.

N

Posiadasz wiedzę diabetologiczną ale nie potrafisz skoncentrować się na realizacji celu terapeutycznego.

N

Chcesz żyć w zgodzie z cukrzycą ale nie wiesz od czego zacząć. 

N

Przeraża Cię ilość celów terapeutycznych i potrzebujesz zwiększenia motywacji, wiary we własne siły i pewności siebie.  

5 sesji

 

1 540 pln

5 spotkań po 90 minut + rozmowa konsultacyjna 15 min

N

Jeśli potrzebujesz doprecyzować pojedynczy cel terapeutyczny, zmotywować się do skutecznej realizacji. 

N

Chcesz przygotować plan i pojedyncze kroki realizacji celu terapeutycznego.

N

Chcesz regularnie budować wewnętrzną motywację, wiarę w siebie i swoje możliwości i regularnie poszukiwać źródeł wewnętrznej motywacji. 

N

Jeśli potrzebujesz regularnej inspiracji do poszukiwania nowych rozwiązań. 

10 sesji

 

2 500 pln 

10 spotkań / każde po 90 min + rozmowa konsultacyjna 15 min

N

Jeśli chcesz przejść przez pełen proces zmiany, aby w sposób świadomy zarządzać swoją chorobą.

N

Już od pierwszej sesji zbieramy zalecone cele terapeutyczne, dopracowujemy je i prioryteryzujemy zgodnie z możliwościami Coachee.

N

Dzielimy je na małe i większe kroki, a następnie są one monitorowane w trakcie całego procesu.

N

Coachee opanowuje umiejętność regularnej samomotywacji, samodyscypliny, samokontroli.

N

Każda sesja to inspiracja do podejmowania kolejnych nowych wyzwań, rozwiązań i próbowania nowego.

Coaching DLA bliskich osób z cukrzycą 

Wybierz coaching, który idealnie do Ciebie pasuje.

Coaching dla rodziców dzieci chorych na cukrzycę

350 pln

1 spotkanie 90 min + rozmowa konsultacyjna 15 min

N

Jeśli czujesz, że Twoje relacje z dzieckiem zmieniają się i nie wiesz jak je poukładać od nowa.

N

Jeśli chcesz zmienić swoje nastawienie ale nie wiesz od czego zacząć.

N

Wiesz jak chcesz, żeby było ale mimo prób ponosisz porażki.

Coaching dla bliskich osób z cukrzycą

350 pln

1 spotkanie 90 min + rozmowa konsultacyjna 15 min

N

Jeśli Twój partner/ partnerka i/lub przyjaciółka/przyjaciel ma cukrzycę i chcesz układać relacje w sposób przemyślany i z pełną empatią.

N

Obserwujesz trudne sytuacje, których nie akceptujesz ale nie wiesz jak je zmienić i jak radzić sobie z nimi.

N

Chcesz pod okiem Coacha uporządkować myśli i przeanalizować obecną sytuację, wyciągnąć wnioski oraz zaplanować działania i kolejne kroki.

Co inni mówią o współpracy ze mną 

Poznaj opinie innych o mojej pracy.

Jak wspominasz sesję coachingu zdrowia?

„Coaching był dla mnie czymś zupełnie nowym. Nigdy nie otwierałam się przed nikim ze swoich problemów. Sesja coachingowa pozwoliła mi spojrzeć z innej strony na moje zachowanie, sposób myślenia oraz podejście do siebie i innych. Zaczęłam dostrzegać różnice słów „chcę” i „muszę”. Nakierowała mnie na aspekty życia, które są ważne oraz uświadomiła, iż wszystko może się ułożyć, mimo choroby i przeciwności losu. To nowe doświadczenie otworzyło mi niemalże oczy na to co było,               a ja tego nie byłam wstanie dostrzec.”

Mama chłopca z cukrzycą typu 1

CO odkryłaś dla siebie dzięki sesji coachingu Zdrowia?

Przed sesją miałam mieszane uczucia, czy coaching jest mi potrzebny, jak to wpłynie na moje codzienne życie. Teraz wiem, że sesja coachingowa z Edytą była właściwym wyborem. Dzięki sesji stopniowo przestaję uczestniczyć w trójkącie dramatycznym. Słowo ,,chcęnabrało dla mnie innego, pozytywnego znaczenia. Edyta sprawiła, że chcę osłabiać, omijać, a nawet usuwać przeszkody z mojego życia. Nauczyła mnie jak wyznaczać swoje granice i respektować granice innych osób. Jest ona prawdziwą profesjonalistką. W trakcie sesji czułam się szanowana i zrozumiana. Polecam wszystkim.

Pielęgniarka Diabetologiczna

CO zabrałaś ważnego dla siebie po sesji coachingu zdrowia?

„Sesja coachingu była dla mnie jak spotkanie z przyjaciółką. W sumie to zapomniałam już jak to jest rozmawiać z kimś kto mnie nie ocenia, nie neguje, a naprowadza na pozytywne tory działania. Jestem osobą, która chce zrobić wszystko ale sesja otworzyła mi oczy i dzięki niej wiem, że trzeba dzielić się obowiązkami z innymi członkami Rodziny. Rozmowa i podział obowiązków to podstawa zdrowia i zgody w Rodzinie. Dzięki temu mam więcej czasu na ładowanie swoich akumulatorów, a tym samym jestem weselszym i mniej zmęczonym człowiekiem. Cukrzyca też jest lepiej wyrównana. Coaching nie jest magią, a pracą nad samym sobą. Łatwo się “zapuścić” trudniej wrócić na właściwe tory, a z coachingiem dużo szybciej i naprawdę warto.”                       

Osoba z cukrzycą

Baza wiedzy

Poczytaj o Cukrzycy

Odpowiedzialność pacjenta za proces leczenia w cukrzycy.  Cel: wysoka jakość i wydłużenie życia.  

Odpowiedzialność pacjenta za proces leczenia w cukrzycy. Cel: wysoka jakość i wydłużenie życia.  

Wiele uwagi poświęca się dyskusji dotyczącej odpowiedzialności za proces leczenia cukrzycy oraz kto jaką rolę w nim pełni. Z mojej perspektywy największy ciężar skupiony jest na osobie z cukrzycą, która nim zarządza. Ona decyduje o wielu aspektach. Moje wnioski...

czytaj dalej